Co słychać w grupach?
Filharmonia w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

20 marca gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii z Jednej Góry. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki muzycznej pt.: "Opowieść o zaczarowanym kwiatku".

Więcej…
 
Dzień kolorowej skarpetki - grupa Pani Wiesi i Pani Ady PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Na początku trudno jest pojąć jak noszenie pary kolorowych nie dopasowanych skarpet może być związane z czymś tak poważnym jak zespół Downa. Trend ten jednak ogarnął ludzi na całym świecie, którzy noszą skarpetki w dziwnych kolorach w obchodzony co roku 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa. My w przedszkolu też pamiętamy o tym święcie.

Więcej…
 
MALUCHY WITAJĄ WIOSNĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

21 marca przedszkolaki z najmłodszej grupy świętowały pierwszy dzień kalendarzowej WIOSNY. Uroczystości powitania tej pory roku „maluchy” rozpoczęły od zabaw dydaktycznych w sali. Na zajęciach dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia marzanny, poznały symbole wiosny, śpiewały radosne piosenki, tworzyły wiosenne prace plastyczne. Ten wspaniały dzień przedszkolaki zaakcentowały zielonym ubiorem – zielonymi spódniczkami oraz pelerynkami.

Więcej…
 
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA W NAJMŁODSZEJ GRUPIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. „Święto” te obchodzone jest na całym świecie od 2006 roku i jest uznawane za wyraz wsparcia dla osób z zespołem Downa i akceptacji dla ich odmienności.

Więcej…
 
Kino sferyczne w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W piątek 10 marca czekała nas niesamowita niespodzianka! Do naszego przedszkola zawitało Kino Sferyczne! 

Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć bajkę "Molekularium" wewnątrz kopuły w technice 3D. Dowiedzieliśmy się, jak powstała Ziemia, co dzieje się ze słońcem, kiedy u nas jest noc. Wiemy już jak wygląda z bliska księżyc, czemu zmienia swój kształt i skąd w nim tyle dziur! Seans był niezwykły również dlatego, że najlepiej ogląda się go w pozycji leżącej!

Więcej…
 
Zabawy teatralne średniaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości.

Więcej…
 
Średniaczki szukają oznak wiosny na spacerze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

"Dzisiaj wszyscy chłopcy życzenia składają,

bo dzisiaj Dzień Kobiet, panie święto mają"

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.

We wtorek 7 marca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana.

Jak co roku, w ten wyjątkowy dzień odwiedziły nas panie, które obecnie są już na emeryturze, ale wcześniej pracowały w naszej placówce.

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom i wszystkim paniom uroczyste „100 lat” i wręczyli kwiatki.

Więcej…
 
Ćwiczenia gimnastyczne - grupa Pani Wiesi i Pani Ady PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Ćwiczenia gimnastyczne umożliwiają przedszkolakom wszechstronny rozwój motoryczny. Są bardziej złożone niż ćwiczenia poranne, więc planując je, nauczyciel musi wziąć pod uwagę umiejętności ruchowe i sprawność motoryczną poszczególnych dzieci. Ważne by ćwiczenia pozwalały dziecku się rozwijać i dawały mu możliwość osiągania sukcesu.

Więcej…
 
Realizacja programu ministerialnego "Poruszające bajki o emocjach" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 3 marca w naszym przedszkolu dzieci brały udział w warsztatach interaktywnych w ramach programu ministerialnego "Poruszające bajki o emocjach".

Dzieci używając swojej wyobraźni odwiedziły wioskę Kokoriko, w której żyli szczęśliwi mieszkańcy oraz dziewczynka o niebieskich włosach - Kalimba. Dziewczynka nie rozumiała czym są uczucia. Dzięki bajce potrafiła je odróżnić oraz nazwać.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7

Free joomla templates made by Lonex.