Co słychać w grupach?
PRÓBNA EWAKUACJA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Przedstawiamy krótką fotorelację z dzisiejszych wydarzeń...

Więcej…
 
JESIENNY KOROWÓD PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

jesien

źródło: blogspot.com


25. września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się oficjalne "POWITANIE JESIENI". W tym dniu przedszkolaki ubrane w barwy jesieni, trzymające w rączkach kolorowe liście maszerowały „ulicami” miasta i gwarnie witały kolejną porę roku – JESIEŃ.
Podczas marszu dzieci głośno skandowały: "Pani Jesień maluje i świat nam czaruje" czy "Witamy kolorową panią" oraz śpiewały jesienne piosenki, a także recytowały wiersze. Do tych pięknych występów dołączyła także nasza wojcieszowska społeczność, która była pod ogromnym wrażeniem umiejętności i odwagi naszych przedszkolaków oraz biła im gromkie brawa – za co serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
ZAJĘCIA STARSZAKÓW W CBK W WOJCIESZOWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Starszaki zostały zaproszone do CBK na zajęcia literacko-plastyczne z okazji ,,Dnia spadającego liścia", które były przygotowane i przeprowadzone przez panią Anię i panią Martę. Bawiliśmy się wspólnie przy piosenkach jesiennych, poznaliśmy rożne nazwy jesiennych liści, które były wyciągnięte z tajemniczego parasola. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wykonanie witraży ,,Jesiennych drzew". Dziękujemy za piękne zajęcia.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA – „PRZEDSZKOLAK TEŻ POTRAFI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

sprzatanie_swiata

źródło:www.naszaziemia.pl


"Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Więcej…
 
Dzień Przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

dzien_przedszkolaka

źródło: www.blogspot.com


Fajnie jest być Przedszkolakiem,

takim sobie małym żakiem.

Do przedszkola chętnie chodzić,

prace z Panią chętnie robić.

Wszyscy świetnie się czujemy,

wieże z klocków budujemy.

I śpiewamy, i tańczymy,

zjemy obiad, poleżymy.

Malujemy też farbami,

wycinamy nożyczkami.

Plasteliną wyklejamy,

radość wielką wtedy mamy.

Anna Kalita

Więcej…
 
„Jeszcze lato nie odeszło, a już jesień bliska….” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

JESIENNE_LISCIE

źródło: PIXERS.PL


W piękne, słoneczne poniedziałkowe popołudnie przedszkolaki wraz z rodzicami i wychowawczynią w ramach realizowanej autorskiej innowacji pedagogicznej pani Ani "Ziemia w małych rączkach – przedszkolak poznaje przyrodę w odsłonie czterech pór roku" zrobili na korowód jesienny piękną PANIĄ JESIEŃ. Malownicza "pani" została stworzona z naturalnych elementów: siana, słomy, patyków, liści, owoców, warzyw, kwiatów.

Więcej…
 
WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

POLICJANT

źródło: zkiwdziemiany.pl

19 września naszych Przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Tematem spotkania było :,,Bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu, w domu i na drodze” oraz „Poznajemy zawody - policjant”- w ramach programu preorientacji zawodowej MPP w Wojcieszowie.
Policjanci opowiedzieli dzieciom, jak należy zachowywać się, gdy zaczepi nas ktoś obcy – przestrzegli przed rozmową z nieznajomym. Podczas pogadanki nasi goście zwrócili szczególną uwagę na zasady bezpiecznego zachowywania się w domu-zakazu korzystania z urządzeń elektrycznych i lekarstw,ostrzegali również przed otwieraniem drzwi osobom nieznajomym; zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu, zwłaszcza przebywając w ogrodzie przedszkolnym, a przede wszystkim zasady bezpiecznego poruszania się na drodze podczas pobytu w przedszkolu, jak i poza nim.

Więcej…
 
Współpraca z Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wojcieszów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Początek roku już w w pełni... a my możemy pochwalić się doskonałą i owocną współpracą z CBK w Wojcieszowie. Już kolejny rok nasza placówka wspólnie z CBK biorą udział w ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom". Do naszego przedszkola systematycznie przychodzi pani Marta i pani Ania, aby rozkoszować nasze uszy pięknem literatury dziecięcej. Dziękujemy.

Więcej…
 
EMOCJE I ZMYSŁY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

emocjeSłoneczka - średniaczki w minionym tygodniu dowiedziały się co to są emocje. Przedszkolaki wiedzą, że to co czujemy nie podlega ocenie. Każdy z nas ma prawo czuć się szczęśliwy i zły, ale najważniejsze w tych całych emocjach jest to,w jaki sposób pokażemy nasze emocje innym. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały różne stany emocjonalne. Przedstawiały swoje emocje i uczucia w czasie zabaw pantomimicznych. Następnie Słoneczka poprzez zabawę poznały świat wszystkimi zmysłami. Największą radość sprawiły zabawy badawcze w trakcie poznawania zmysłu smaku oraz zabawka sensoryczna.

Więcej…
 
BEZPIECZEŃTWO NA DRODZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

ruch_drogowy"Każdy bystry przedszkolak wie, jak bezpiecznie przez jezdnię przechodzi się!"

- GRUPA STARSZAKÓW

 

Wiedzę zdobytą na zajęciach o ruchu drogowym przedszkolaki postanowiły zastosować w praktyce. Wybrały się na skrzyżowanie. Tradycyjnie każdy przedszkolak przed wyjściem założył kamizelkę odblaskową. Na spacerze obserwowaliśmy znaki drogowe i ruch uliczny praz zachowanie przechodniów na drodze.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2

Free joomla templates made by Lonex.