Prawa dziecka
Prawa dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W naszym przedszkolu, jak w każdej innej placówce oświatowej, przestrzegamy Praw Dziecka, z którymi Przedszkolaki są na bieżąco zapoznawane i które są szczegółowo omawiane na zajęciach.

PRAWA DZIECKA - pobierz


BIURO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Kontakt z Rzecznikiem Praw Dziecka odbywa się za pośrednictwem Biura Rzecznika Praw Dziecka. Wszystkie sprawy mogą Państwo kierować osobiście, za pośrednictwem poczty elektronicznej, listownie bądź telefonicznie. Rzecznik gwarantuje zachowanie poufności uzyskanych informacji. Szczegółowe informacje mogą znaleźć Państwo na stronie internetowej http://www.brpd.gov.pl/

Rzecznik Praw Dziecka
ul. Przemysłowa 30/32
00-450 Warszawa
telefon: (22) 583 66 00
fax: (22) 583 66 96

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.15 - 16.15.

Adres poczty elektronicznej:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA
800 12 12 12 


Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka czynny w godzinach 8.15 - 20.00.

Wybierając ten numer dodzwonisz się bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego.

Prawa dziecka zostały zabezpieczone odpowiednimi zapisami, które stanowią rozwinięcie najważniejszych aktów prawnych odnoszących się do dzieci. Zdarza się jednak, że prawa te nie są dostatecznie wypełniane i nikt z najbliższych dziecka (jego rodzice, opiekunowie, wychowawcy lub nauczyciele) przy pomocy właściwych, powołanych do tego instytucji nie potrafi temu zaradzić.

Jeżeli w takiej sytuacji skontaktujesz się z Rzecznikiem Praw Dziecka możesz liczyć na pomoc. Każda skierowana do jego Biura sprawa będzie szczegółowo rozpatrzona. Jeśli zawiodły istniejące procedury służące dobru dziecka, Rzecznik przy pomocy przysługujących mu uprawnień podejmie właściwe kroki.

 Free joomla templates made by Lonex.