DZIEŃ POSTACI Z BAJEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Kaczor Donald, Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Pinokio oraz inne postacie z bajek mają swoje święto, bo 5.listopada obchodzimy...”


bajkowe-postacie

źródło:zkiwdziemiany.pl


Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, zwłaszcza w wieku przedszkolnym, ponieważ bawią, rozwijają wyobraźnię, a także wzbogacają słownictwo. Należy pamiętać, że wartościowe bajki wykształcają w dzieciach odpowiednie postawy moralne. Ważne jest, aby dziecko miało kontakt nie tylko z takimi bajkami, które stanowią rozrywkę, ale również z bajkami, z których płyną mądre przesłania.

Postacie z bajek są uwielbiane przez dzieci i to one jako pierwsze stają się ich przyjaciółmi. Postacie z bajek rozpoznają nie tylko najmłodsi miłośnicy, ale też ich rodzice, a niektóre stały się już ikonami kultury, tak jak Kubuś Puchatej, czy Pinokio.
Każde pokolenie ma swoich idoli z bajkowego świata, a niemal każde dziecko przeżywa okres fascynacji tymi postaciami. Nic więc dziwnego, że powstało specjalne święto, mające na celu uczczenie bajkowych bohaterów – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To właśnie 5. listopada obchodzimy ten wyjątkowy dzień, ale także jest to dzień urodzin Walta Disneya, najbardziej znanego twórcy bajek na świecie.
Nasze przedszkole również przyłączyło się do obchodów tego wyjątkowego święta. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje stroje podczas wspólnych zabaw i tańców integracyjnych. Natomiast w grupach, przedszkolaki kolorowały swoją ulubioną postać bajkową, czytały bajki oraz grały w „bajkowego Piotrusia”. Dzień bajkowy- dzień pełen wrażeń...

 
Free joomla templates made by Lonex.