11 LISTOPADA DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 listopada 2023 12:22

flaga

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada tradycją w naszym kraju jest obchodzenie święta narodowego – Święta Niepodległości.

W tym roku w naszym przedszkolu to właśnie 10 listopada obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrane w galowy strój uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem nauczycieli było kształtowanie u przedszkolaków miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Wszystkie przedszkolaki na uroczystym apelu słowem i piosenką oddały szacunek naszej ojczyźnie.
Również tego dnia wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do Hymnu", gdzie przedszkolaki ze wszystkich grup dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski.


NASZA OJCZYZNA – NASZ KRAJ - POLSKA

 
Free joomla templates made by Lonex.