DZIEŃ JABŁKA PDF Drukuj Email

jablko28. września w naszym przedszkolu obchodziliśmy jedno z nietypowych świąt wpisanych w kalendarz uroczystości przedszkolnych, czyli: DZIEŃ JABŁKA.
Dawniej na wsiach wierzono, że jabłka poświęcone w dzień św. Błażeja są lekarstwem na ból gardła. Dziś wiemy, że owoce te są doskonałym sprzymierzeńcem w profilaktyce wielu różnych chorób. Ogólnopolski Dzień Jabłka ma zachęcić (zwłaszcza najmłodszych) do jedzenia jabłek, ale jest też doskonałą okazją do rozmowy na temat znaczenia jabłek w kulturze, sztuce i języku.

Źródło: ps.zpolesnapodlaska.pl

Dzień Jabłka w przedszkolu rozpoczęliśmy od pogadanki na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku – pobudziliśmy wszystkie kubki smakowe. Powiedzieliśmy sobie, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią jeść te owoce?
Młodsze przedszkolaki dowiedziały się, a starszaki na pewno wiedziały, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką – dlaczego…? - bo mają wiele witamin:-) Należy tylko pamiętać, aby przed jedzeniem dokładnie je umyć.
Wszystkie kolejne zabawy w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy dydaktyczne, plastyczn
e, muzyczne i ruchowe. Dzieci miały również okazję skosztować jabłek w postaci musu, czy też soku.

Realizując zadania z innowacji pedagogicznej dotyczącej Dnia Jabłka, dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

GRUPA SŁONECZKA

GRUPA STARSZAKI