Co słychać w grupach?
POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA PRZEZ STARSZAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Chociaż słońce jasno świeci,

trochę smutne są dziś dzieci.

Czas uścisnąć sobie ręce

i pożegnać najgoręcej.

Dziś żegnajcie sześciolatki,

przyszedł dla Was nowy czas,

do nas przyjdą inne dzieci,

a my dziś żegnamy Was…”


W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci idących do pierwszej klasy. Przedszkolaki kończące edukacje przedszkolną przedstawiły wspaniały program artystyczny. Śpiewem, tańcem i wierszami żegnały się z przedszkolem, by od września rozpocząć naukę szkole.

Więcej…
 
„BEZPIECZNE WAKACJE” – POGADANKA EDUKACYJNA Z PANEM POLICJANTEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Już wkrótce wakacje, na które z wielką niecierpliwością czekają dzieci. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji panem Łukaszem Horodyskim. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu.

Więcej…
 
WYCIECZKA STARSZAKÓW DO SZKOŁY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Kto się ze mną zgadza, że dzwonek to władza?

Gdy się dzwonka głos odzywa, wiemy, że na lekcję wzywa.”


Dnia 20. czerwca br. grupy Starszaków odwiedziły szkołę podstawową w Wojcieszowie. Zastępca dyrektora pani Edyta Staszkiewicz oprowadziła nas po szkole pokazując nam klasy, halę sportową, świetlicę, bibliotekę i stołówkę.

Więcej…
 
KOROWÓD RADOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 10. czerwca w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Korowód Radości.

Tego dnia wszystkie dzieci przyszły przebrane za wybraną przez siebie postać. Tak więc gościliśmy różne postaci bajkowe, a wśród nich piratów, piłkarzy, spidermenów, strażaków, barmanów, księżniczki, wróżki, tancerki. Nie mogło zabraknąć także biedronek, pszczółek, misiów czy małpek.

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

„Kiedy śmieje się dziecko,

śmieje się cały świat!”

Dzień dziecka jest szczególnie hucznie obchodzonym dniem w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci mają wtedy swoje święto, a nauczyciele i obsługa dokładają wszelkich starań do tego, aby dzień był atrakcyjny, wesoły i pełen pozytywnych wrażeń. Tego dnia dzieci z chęcią uczestniczyły w różnych tańcach, zabawach i zajęciach ruchowych. Dużą atrakcją było malowanie twarzy – dzieci na chwilkę przemieniły się w motylki, tygrysy, pieski czy kotki.

Więcej…
 
KONKURS MUZYCZNY „LETNIE HITY PRZEDSZKOLAKÓW” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 8. czerwca w naszej placówce odbył się konkurs muzyczny pt. „Letnie hity przedszkolaków”. W konkursie brało udział 14. przedszkolaków.

Wszyscy uczestnicy pięknie śpiewali piosenki o tematyce letniej i wakacyjnej. Niektórzy z nich przygotowali na tę okazję specjalne stroje oraz rekwizyty obrazujące wybrany przez nich utwór.

W celu wyłonienia laureatów zostało powołane jury, w skład którego weszli:

- p. Marta Kopaniecka

- p. Adriana Fic

- p. Anna Kaniewska

Więcej…
 
DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 30. maja dzieci z naszego przedszkola, jako Przyjaciele Przyrody obchodziły Dzień Bociana Białego. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na biało. Z tej okazji dzieci poznały wiele ciekawostek o tych ptakach, o zagrożeniach i sposobach ochrony tego gatunku. Ponadto uczestniczyły w wielu zabawach przy muzyce, grach i konkursach oraz wykonały piękne prace plastyczne.

Więcej…
 
WYCIECZKA „MALUSZKÓW” DO SALI ZABAW HAPPY KIDS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 24. maja dzieci z najmłodszej grupy wiekowej były na wycieczce w sali zabaw „HAPPY KIDS” w Jeleniej Górze. Sala zabaw jest wyposażona w różnorodne atrakcje takie, jak: chodziki, bujaki, armatki, zjeżdżalnie, klocki, czy dmuchany zamek – to wszystko sprawia, że na dziecięcych buziach zawsze gości uśmiech.

Więcej…
 
„BAJKA O MAŁYM ŻÓŁWIKU ALLEGRO” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W miesiącu maju nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony z nami od lat zespół muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Tym razem  przygotowali oni dla naszych wychowanków „Bajkę o małym żółwiku Allegro”, którą ilustrowali doskonałą muzyką. Muzycy opowiedzieli o pewnej spokojnej, żółwiej rodzinie, w której  na świat przyszło małe żółwiątko. Rodzice i bliscy maleństwa nosili dostojne, muzyczne imiona… Andante, Adagio… jednak do młodego żółwika nie pasowało żadne majestatyczne imię. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że trzeba go nazwać po prostu Allegro!

Więcej…
 
„RUCH I PODSKOK TO ZABAWA…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym dostarczają nam wiele radości oraz sprawiają, że wzrasta nasza odporność i jesteśmy zdrowi. W czasie wesołych harców kształtuje się także nasza zręczność, zwinność, wytrzymałość i siła.

Wspólne zabawy na ogrodzie integrują także dzieci z różnych grup wiekowych, dzięki czemu każdy może spotkać się ze swoją ulubioną koleżanką czy kolegą. Dzięki temu, że nasz ogród jest duży i baśniowo piękny, możemy również obserwować i podziwiać przyrodę: latające motylki i fruwające biedronki, kolorowe kwiaty, itp.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 1 z 8

Free joomla templates made by Lonex.