Co słychać w grupach
„A Wy pszczółki pracowite, robotniczki boże…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

m5W czerwcu nasze przedszkole odwiedzili przesympatyczni goście z Nowego Kościoła - pszczelarze, którzy przedstawili dzieciom prelekcję na temat roli pszczół w przyrodzie. Dowiedzieliśmy się, dlaczego miód i produkty pszczele są ważne dla zdrowia i urody.

Mogliśmy z bliska przyjrzeć się pszczołom zamkniętym w specjalnym przenośnym ulu, budowie ula, obejrzeć z bliska plaster miodu, dotknąć narzędzi, jakimi pracują pszczelarze oraz przymierzyć odzież chroniącą pszczelarza podczas pracy z pszczołami.

Więcej…
 
Bezpieczne wakacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 12. czerwca nasze przedszkole odwiedził współpracujący z nami od lat pan policjant Łukasz Horodyski. Przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Złotoryi w bardzo przystępny sposób zapoznał dzieci między innymi  z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomił potrzebę jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, noszenia przedmiotów odblaskowych w nocy, uczulił słuchaczy na  zachowanie ostrożności w stosunku do obcej osoby dorosłej, ale przede wszystkim przestrzegł przed kąpielami wodnymi w niedozwolonych miejscach i dał kilka cennych uwag, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Więcej…
 
Wycieczka 3-4-latków do kina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 16. czerwca br. grupa dzieci 3-4-letnich była na wycieczce w Legnicy w kinie Helios na bajce pt. „Rio2”.

Bajka opowiada o rodzince papug - Blu, Julia i trójka ich dzieci wiodą rodzinny tryb życia, ale Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem. Ku jej zdumieniu Blu postanawia zabrać całą rodzinę na wyprawę do dżungli. Wyruszają do Amazonii, gdzie czeka na nich mnóstwo przygód. Wpadające w ucho piosenki, rewie taneczne i zabawne dowcipy – zarówno słowne, jak i sytuacyjne to wszystko sprawia, że dzieci oglądały bajkę zafascynowane i przejęte.

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA – projekt „RAZEM W DNIU DZIECKA” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 11. czerwca br. Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne oraz Miejskie Przedszkole Publiczne w Wojcieszowie realizując projekt „RAZEM W DNIU DZIECKA” zaprosili wszystkich przedszkolaków i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na imprezę plenerową, która odbyła się w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Wojcieszowie.

Na dzieci czekały różnorodne atrakcje, m.in. konkursy sportowe, muzyczne, plastyczno-techniczne, dmuchane zjeżdżalnie i zamki, malowanie twarzy i kolorowe tatuaże, pamiątkowe zdjęcia.

Więcej…
 
PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 10. czerwca na naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się PIKNIK RODZINNY. W czasie imprezy na wszystkich gości czekało moc atrakcji i dobrej zabawy przy muzyce na żywo, którą grał zaprzyjaźniony z nami zespół Aranż. Dzieci wraz z rodzicami mieli okazję wspólnie się pobawić i uczestniczyć w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, tanecznych, wziąć udział w loterii fantowej, a także w licytacji bardzo ciekawych rzeczy.

Więcej…
 
Wycieczka z okazji Dnia Dziecka do Legnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 2. czerwca Caritas Diecezji Legnickiej zorganizował Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Bądźmy razem”.

Festyn odbył się pod patronatem Administratora Apostolskiego Stefana Cichego i Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, a także dzięki hojności sponsora strategicznego Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka.

Więcej…
 
„Mamo, Mamo, coś Ci dam, jedno serce, które mam…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

"Dzień Mamy" to jedna z największych uroczystości przedszkolnych.

W każdej grupie wiekowej odbyły się z tej okazji spotkania, na których dzieci poprzez wierszyki, piosenki i tańce wyraziły swoją miłość i szacunek do swoich rodziców. Były gry, zabawy i konkursy, w których wszystkie mamy uczestniczyły z radością wraz dziećmi.

Więcej…
 
„MALUSZKI” W HIP-HOPIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 7. maja dzieci z najmłodszej grupy wiekowej były na wycieczce w sali zabaw „Hip-Hop” w Jeleniej Górze. Sala zabaw jest wyposażona w różnorodne atrakcje takie, jak: chodziki, bujaki, gokarty, zjeżdżalnie, klocki, czy dmuchany zamek – to wszystko sprawia, że na dziecięcych buziach zawsze gości uśmiech.

Więcej…
 
WYCIECZKA NA RANCZO GRAPA W NOWYCH ŁĄKACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 6. maja 2014 r. nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę na ranczo Grapa, które znajduje się w miejscowości Nowe Łąki k. Pielgrzymki.
Na ranczu można spotkać wiele zwierząt, które były główną atrakcją dla dzieci m. in. daniele, zające, lamy, strusia, osły, kucyka i wiele innych. Zwierzęta były na tyle oswojone, że jadły dzieciom z ręki i same podchodziły, by je pogłaskać. Przedszkolaki były zachwycone tak bliskim obcowaniem z przyrodą i zwierzętami. Ciekawskie kozy i barany często zaglądały do stołówki, zwłaszcza wtedy, kiedy dzieci jadły pyszną kiełbaskę grila z chlebem. A na świeżym powietrzu apetyt dopisywał, jak nigdy dotąd.

Więcej…
 
Straż Pożarna w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia  i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić.

W związku z powyższym dnia 5. maja w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojcieszowa.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6

Free joomla templates made by Lonex.