Spotkanie z Górnikami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 grudnia 2012 16:46

Jak co roku, w grudniu, do naszego przedszkola zaprosiliśmy górników. Dzięki uprzejmości Pana Marka i Pana Piotra dzieci miały okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Zobaczyły jak wygląda galowy strój górnika, poznały niektóre narzędzia pracy, np. lampę, kask, maskę do oddychania i inne niezbędne rzeczy, które powinien mieć przy sobie każdy górnik w czasie niebezpiecznej sytuacji.

Dzieci chętnie wysłuchały ciekawych opowieści i zadawały pytania na interesujące je zagadnienia związane z pracą górnika. Tradycyjnie nie obeszło się bez liczenia guzików na mundurze i przymierzania czako oraz kasku. Wszystkie przedszkolaki otrzymały cukierki w nagrodę za uważne słuchanie, a na rzecz przedszkola górnicy podarowali przepiękny talerz, który będzie można podziwiać w naszym przedszkolu.

Panu Markowi i Panu Piotrowi bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny i poświęcony czas naszym przedszkolakom.

 
Free joomla templates made by Lonex.