Kino sferyczne w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W piątek 10 marca czekała nas niesamowita niespodzianka! Do naszego przedszkola zawitało Kino Sferyczne! 

Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć bajkę "Molekularium" wewnątrz kopuły w technice 3D. Dowiedzieliśmy się, jak powstała Ziemia, co dzieje się ze słońcem, kiedy u nas jest noc. Wiemy już jak wygląda z bliska księżyc, czemu zmienia swój kształt i skąd w nim tyle dziur! Seans był niezwykły również dlatego, że najlepiej ogląda się go w pozycji leżącej!

Fotorelacja z tego wydarzenia jest raczej skromna ponieważ w ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć, ale udało się uchwycić kilka kadrów z oglądanego filmu. Za to w pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.

KINO SFERYCZNE to nowa forma kształcenia nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity obraz. Prezentowany jest sferyczny 360° obraz panoramiczny, którego nie ma żadne inne współczesne kino. Jest to na dzień dzisiejszy najefektywniej działająca, wirtualnie uwiarygodniona rzeczywistość. Cyfrowa wizualizacja kopuły – przyszłość oparta na wykorzystaniu nowych technologii. Za pomocą danego systemu możemy zobaczyć jak wiele niesamowitych zjawisk nas otacza i jak mało o tym wiemy…


 
Free joomla templates made by Lonex.

Kalendarz

czerwca 2023
npwścps
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930