Wizyta Policjantów w naszym Przedszkolu PDF Drukuj Email

Rozpoczął się nowy rok szkolny. To właśnie czas, żeby policjanci uczestniczyli w edukacyjnych spotkaniach z dziećmi i przypominali o zasadach związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach.

Bezpieczna droga do przedszkola to pogadanka przeprowadzona przez przedstawicieli Komisariatu Policji w Złotoryi.

Dzielnicowy wraz z policjantami przypomniał dzieciom, jak należy zachować się w drodze do i z przedszkola, jak postępować na pasach, kiedy możemy je przekraczać, przy jakim świetle. Ponadto zwrócili uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz przedstawił wskazówki, jak bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu i w domu.

Tego typu spotkania profilaktyczne są jednym z narzędzi zmierzających do poprawy bezpiecznej drogi dzieci i młodzieży do przedszkoli i szkół.