Warsztaty edukacyjne o pszczołach u maluszków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

21.06.2022 r. dzieci z najmłodszej grupy wiekowej  uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich.

Zajęcia te miały na celu zapoznanie naszych przedszkolaków z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka.

Dzieci zaglądały do wnętrza ula, dowiedziały się, jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy ( zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów).

Ma zakończeniu zajęć dzieci samodzielnie wykonały świece z wosku pszczelego.


 
Free joomla templates made by Lonex.