Dzień Myszki Miki w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 18 listopada 1928 r. narodziła się Myszka Mickey - wymyślił ją Wolt Disney. Pewnego dnia w domu w Kansas City na biurko Disneya wskoczyła mała mysz. Animator polubił ją i doszedł do wniosku, że mogłaby zostać bohaterem jego kreskówek.

Nie od dziś wiadomo, że Myszka Miki i Myszka Minnie są najpopularniejszymi postaciami z bajki od wielu lat. Nasze przedszkolaki również je uwielbiają, dlatego nie mogło u nas zabraknąć ich Święta!

Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono-czarno lub miały na sobie ubrania z wizerunkami popularnych myszek. Każde dziecko dostało także opaskę z uszkami lub z postacią Myszki. Zabawom nie było końca. Były tańce i zabawy przy muzyce, zgadywanki i kolorowanki. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na tablicach w szatni.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie w pamięci dzieci.


Grupa 3-4 latków pani Izy

Grupa 5-6 latków pani Ady

Grupa 4-5 latków pani Wiesi

Grupa 5-6 latków pani Ani

 
Free joomla templates made by Lonex.