DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W CBK W WOJCIESZOWIE- grupa pani Ani PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

5. września obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Bajki, baśnie, fantastyczne opowieści pełne są niesamowitych przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i starają się pokonać wszelkie napotkane trudności. Nieraz zdarza się, że postacie z bajek czy baśni, stają się najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci. Ci właśnie animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier, z jakimi mogą spotykać się na swojej drodze nasi mali podopieczni. Kolorowe postacie z bajek znane są i kochane nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych- rodziców. Bajki pojawiają się nie tylko na ekranach telewizorów- tak bardzo przez najmłodszych lubiane- ale także na kartkach książek i książeczek dla dzieci. To właśnie te opowiadania rozbudzają wśród dzieci wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.


Z tej okazji przedszkolaki z grupy pani Ani – 5,6-laki- zostały zaproszone do CBK w Wojcieszowie na wspólne zajęcia i zabawy. Panie bibliotekarki: p.Ania – jako kotek, p. Marta jako myszka, przywitały nas z ogromnym uśmiechem, zaprezentowały dla dzieci prezentację multimedialną dotyczącą twórczości H.CH.Andersena. Przedszkolaki rozwiązywały baśniowe zagadki, słuchały jednej z najpiękniejszych baśni Andersena pt. „Mała syrenka”, brały udział w konkursie „Kopciuszek” i zabawie muzyczno-ruchowej „Zaczarowane jabłko”. Na koniec zajęć, każdy przedszkolak dostał od pań drobny upominek. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości, a jak wiadomo uśmiech dziecka jest najpiękniejszym prezentem. Dziękujemy.


 
Free joomla templates made by Lonex.