DOŚWIADCZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izabela B., Wiesia D., Ania K.   

,,Hodowla kryształów”

Potrzebujemy:

- słoik lub kubeczek z wodą

- sól

- patyczki

- wełniane nici


Sposób wykonania:

Najpierw do kubka nalewamy wodę, aby przygotować roztwór nasycony soli. Oznacza to, że dodajemy sól i mieszamy do momentu, w którym przestaje się ona rozpuszczać. Następnie ucinamy kawałek sznurka i przywiązujemy do patyka i kładziemy go na kubeczku w taki sposób, by sznurek zwisał swobodnie. Teraz pozostaje nam odłożyć kupeczki w ciepłe miejsce i czekać na efekty. Codzienna obserwacja pozwala dostrzegać zmiany jakie zachodzą.

Każdego dnia kryształków przybywa. Osadzają się zarówno na sznurku, jak i na ściankach kubków oraz wytrącają się na dnie.

Co możemy zaobserwować?

Po kilku dniach na nitkach utworzą się kryształki pod wpływem parowania wody.


Wskazówki: dodanie kilku kropli farby plakatowej albo atramentu do wody spowoduje zmianę koloru kryształków.

MIŁEJ ZABAWY!!! 
Free joomla templates made by Lonex.